כל מה שצריך לדעת על החלפת צנרת

כל מה שצריך לדעת על החלפת צנרת

אחת העבודות הבעייתיות ביותר בבית היא החלפת צנרת. הסיבה לכך היא פשוטה – לא ניתן להחליף צנרת מבלי להרוס את הריצוף, כולו או חלקו. אז מתי הזמן הטוב ביותר להחלפת הצנרת הביתית? כיצד ניתן לחסוך בעלויות ואילו הזדמנויות נוצרות בדיוק בזמן הזה? כל התשובות בפסקאות הבאות.

מחליפים צנרת כשכלו כל הקיצין

לכל בר דעת ברור כי יש צורך להחליף את הצנרת אך ורק כשאין שום ברירה אחרת וכאשר התקלות והפיצוצים נהפכו ממטרד קל לסאגה לא נגמרת של פיצוצים במשאבות המים ובצינורות, תיקונים ואינסטלטורים שמכירים בעל פה כל פינה בבית, מרוב ביקורים ועוד כהנה וכהנה בעיות נזילה חוזרות ונשנות.

חיסכון בעלויות

ההוצאה על החלפת צנרת היא גדולה, ולא ניתן לעשות דבר בנושא. ואולם יש דרכים לחסוך מעט בעלויות: הדרך הראשונה – אם ההחלפה מבוצעת במסגרת עבודות שיפוץ כלליות. סגירת המחיר היא כוללת ומתייחסת גם לצנרת. ואולם צריך להקפיד ולשים לב שאכן בוצעה החלפה כוללת ולא תיקונים, שכן הדבר יתברר מהר מאד. צריך גם לשים לב שחומרי הגלם שנעשה בהם שימוש הם איכותיים ולא כאלה שאחרי שנתיים יהיה צורך להחליף אותם שוב.

דרך נוספת לחיסכון, והיא נכונה גם ככל שהדברים אמורים לשיפוצים בכלל, היא ביצוע רכישת חומרי גלם באופן עצמאי. מי שמבין בדברים האלה יוכל להסתדר בקלות, אבל גם מי שלא מבין בנושא יכול לקנות על פי המפרט שיספק לו מי שעתיד לבצע החלפת צנרת בביתו.

כך או כך, חלק מהדברים, כמו למשל מרצפות חדשות במקום אלה שנשברו, חייב בעל הבית לבחור בעצמו. בנוגע למשאבות טבולות, לאלו שזקוקים, מאחר ומדובר באלמנט מאד משמעותי ורבו המותגים והדגמים בשוק, טרם רכישה או קבלת המלצה מהשכן לגבי משאבות טבולות מסויימות, רצוי מאד להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום.

החלפת צנרת כהזדמנות

הצורך להחליף את הצנרת בבית, ובמיוחד אם הוא בא על רקע שיפוצים כוללים, יכול לזמן הזדמנות לבצע שינויים נוספים שתמיד רציתם: שינוי במיקום של ברזים, הסרת / הוספת אמבטיה, הסרת / הוספת כיורים, הרחבה או איחוד של חדר האמבטיה והשירותים או הוספת מקום למייבש כביסה, ועוד שינויים אחרים. החלפת צנרת מזמנת הזדמנות לתכנן את הבית איך שרוצים ולא להתאים את התכנון למה שכבר קיים. בכל מקרה, לפני ביצוע שינויים כאלה, חשוב מאד להתייעץ עם בעל מקצוע מיומן שניתן לסמוך עליו, על מנת שניתן יהיה לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

התקשרו עכשיו לאינסטלטור
יצירת קשר
צרו קשר על יד מילוי טופס יצירת הקשר המופיע מתחת. במקרים דחופים התקשרו: 054-440-0284