מדוע חשוב לבדוק את האינסטלציה לפני קניית בית?

מדוע חשוב לבדוק את האינסטלציה לפני קניית בית?

אתם חושבים שמצאתם את דירת החלומות שלכם. אתם עומדים לקנות אותה, במחיר לא נמוך, כדי להשתקע בה למשך שנים רבות. אולם, כל רכישה של דירה, מחייבת בדק בית מקצועי מאד במגוון של תחומים. הרי כשם שאתם לא תקנו טלוויזיה יד שנייה בלי לראות שהיא עובדת, ובלי שלא תעשו נסיעת מבחן על רכב – כך הדבר נכון גם בנוגע לרכישת הדירה שלכם, ואולי אף זה נכון יותר מכל.

אתם הולכים להשקיע סכומים של מאות אלפי או מיליוני שקלים בדירה. לכן, שוב מאד לראות שבתחום האינסטלציה אתם מכוסים מכל כיוון. לשמחתכם, אתם יכולים להזמין היום בדיקת אינסטלציה מקצועית, ולראות שאין שום בעיה של נזילות או פיצוצים בתוך הדירה.

איך הבדיקה מתבצעת?

ברוב המקרים, בדיקת אינסטלציה מתבצעת ע"י צילום טרמוגרפי. זהו צילום שגם משמש את האינסטלטור כשהוא בא לאתר נזילות בתוך הדירה שלכם. אולם צילום זה  משמש גם לראות האם יש בעיות אינסטלציה שונות בתוך הדיר שאתם עומדים לקנות. הצילום הטרמוגרפי מבוסס על שינויי טמפרטורה בשטחים שאותם הוא סורק. כך האינסטלטור יכול לראות האם יש אזורים עם טמפרטורה רטובה שלא אמורים להיות כך – ובכך הוא מאתר בעיות של נזילות ושל רטיבות.

לא פעם, האינסטלטור יוכל לזהות בעיות אינסטלציה שנחבאות אל העין – כמו בעיה של צנרת רקובה וחלודה שמתחילה לצבור מים, שמתחילים להשפיע לאט לאט על הקירות ועל התקרה בתוך הבית.

עוד דברים שאפשר לאתר

בדיקת אינסטלציה לפני רכישת בית, יכולה גם לאתר בעיות של צנרת אשר נסדקה ממש לאחרונה או התפוצצה. צריך להבין שבניגוד לנהוג לחשוב, פיצוצים וחורים בצנרת, לא תמיד מביאים דווקא לנזילה המונית שאי אפשר לחיות איתה. לעתים קרובות, בעיות של אינסטלציה יכולות להסתתר מהעין של האדם שגר בבניין במשך מספר חודשים. אולם חשוב שאתם תאתרו את הבעיות תוך זמן קצר.

צריך להבין שע"י איתור מהיר ומקצועי של בעיות אינסטלציה אתם תוכלו לבוא בדין ודברים אל מול האדם או הקבלן שממנו אתם רוכשים את הבית. כך תוכלו לדרוש טיפול על חשבונו, או הורדה בערך הנכס.

ועוד כמה בדיקות לסיום

ניתן לבצע בדיקות אינסטלציה מיוחדות לריצוף הבית שלכם. בניגוד לבדיקות האחרות שציינו, הרי שבדיקת אינסטלציה זו מתאימה בעיקר אם כבר יש לכם דירה ברשותכם, ואתם מעוניינים לשנות את הריצוף. אם אתם מתכננים להציב פרקטים מעץ טבעי, או שטיח מקיר לקיר, צריך לראות שמערכת הצנרת מתחת לריצוף שלכם מאפשרת זו. עליכם לוודא שבעיות כמו רטיבות או לחות לא ייווצרו. בשל כך מומלץ להזמין בדיקה מקדימה של אינסטלטור בבאר שבע, שיסרוק את השטח, ויחזור אליכם עם תוצאות.

ראיתם כיצד במגוון רחב של סיטואציות, חשוב ליצור קשר עם אינסטלטור מקצועי. זכרו תמיד שבדיקה מקדימה – עדיפה על טיפול בבעיה שכבר התרחשה.

התקשרו עכשיו לאינסטלטור
יצירת קשר
צרו קשר על יד מילוי טופס יצירת הקשר המופיע מתחת. במקרים דחופים התקשרו: 054-440-0284