תקלות נפוצות בצנרת

תקלות נפוצות בצנרת

בבתינו ישנה מערכת צינורות מורכבת שאנחנו לא שמים אליה לב כל עוד היא פועלת כהלכה. ברגע שנוצרת סתימה או תקלה בצנרת בין אם זה בדוד האמבטיה או בכיור המטבח חיינו עלולים להפוך לסיוט בן רגע. ריחות לא נעימים, הצפות, חוסר אפשרות לשטוף כלים, להתקלח או אפילו למזוג כוס מים יכולים לגרום לאדם השלו ביותר להפוך לפקעת עצבים.

במקרים מסוימים מדובר בתקלות רציניות המחייבות איש מקצוע והחלפת חלקים או המכשיר כולו אולם לעיתים מדובר בתקלות פשוטות ונפוצות יחסית.

סתימה בביוב

באם הסתימה קלה ניתן לפתוח אותה באמצעות שימוש בפומפה או מעט סודה קאוסטית (זהירות רעיל מאד!) ושפיכה של מים חמים לאחר מכן. אולם יש לציין כי שימוש בכימיקלים שונים עלול לגרום נזק לצנרת ולכן אינו מומלץ. אם נראה כי הניקוז ממשיך להיות בעייתי, איטי ולעיתים אף עולה על גדותיו מומלץ להזמין אינסטלטור. במקרים החמורים יותר ישנן אפשרויות של תיקון והחלפת קווי ביוב ושאיבות ביוב.

דוד שמש

בדודים חשמליים ודודי שמש יכולות להיווצר מספר תקלות קטנות שאינן מחייבות החלפת הדוד כולו.  לעיתים מצטברת אבנית בצינורות המים מה שגורם להארכת משך זמן חימום המים, במקרים קיצוניים האבנית עלולה להצטבר ולגרום סתימה.

אף על פי שבקומקום החשמלי נוכל לנקות אבנית לבד, בדודים מומלץ להיעזר באיש מקצוע. בנוסף תוכלו להתקין מסנן אבנית שימנע בעתיד חזרה של הבעיה. במקרים חריגים נאלץ עקב הצטברות אבנית להחליף את גוף החימום גם בעיית נזילה מהפלאנג' יכולה להיווצר עקב אבנית.

סתימה בשירותים

גם סתימה באסלה ניתנת לפעמים לתפיחה על ידי שימוש בפומפה. חומרים כימיים שונים יכולים למוסס את הסתימה אולם באופן דומה לסתימה בביוב שימוש כזה יכול לגרום נזק לצנרת עצמה. אם בכל זאת בחרתם לנסות לפתוח סתימה פשוטה בעצמכם חשוב להקפיד על כללי זהירות ובטיחות, לחבוש כפפות מתאימות במגע עם חומרים כימיים ולזכור להפסיק את זרימת המים לבית לפני שאתם פותחים את הסתימה.

התקשרו עכשיו לאינסטלטור
יצירת קשר
צרו קשר על יד מילוי טופס יצירת הקשר המופיע מתחת. במקרים דחופים התקשרו: 054-440-0284