תקלות נפוצות בצנרת

בבתינו ישנה מערכת צינורות מורכבת שאנחנו לא שמים אליה לב כל עוד היא פועלת כהלכה. ברגע שנוצרת סתימה או תקלה בצנרת בין אם זה בדוד האמבטיה או בכיור המטבח חיינו עלולים להפוך לסיוט בן רגע. ריחות לא נעימים, הצפות, חוסר אפשרות לשטוף כלים, להתקלח או אפילו למזוג כוס מים יכולים לגרום לאדם השלו ביותר להפוך לפקעת עצבים. במקרים מסוימים מדובר בתקלות רציניות המחייבות איש מקצוע והחלפת חלקים או המכשיר כולו אולם לעיתים מדובר בתקלות פשוטות ונפוצות יחסית.

סתימה בביוב - באם הסתימה קלה ניתן לפתוח אותה באמצעות שימוש בפומפה או מעט סודה קאוסטית (זהירות רעיל מאד!) ושפיכה של מים חמים לאחר מכן. אולם יש לציין כי שימוש בכימיקלים שונים עלול לגרום נזק לצנרת ולכן אינו מומלץ. אם נראה כי הניקוז ממשיך להיות בעייתי, איטי ולעיתים אף עולה על גדותיו מומלץ להזמין אינסטלטור בבאר שבע. במקרים החמורים יותר ישנן אפשרויות של תיקון והחלפת קווי ביוב ושאיבות ביוב.

דוד - בדודים חשמליים ודודי שמש יכולות להיווצר מספר תקלות קטנות שאינן מחייבות החלפת הדוד כולו.  לעיתים מצטברת אבנית בצינורות המים מה שגורם להארכת משך זמן חימום המים, במקרים קיצוניים האבנית עלולה להצטבר ולגרום סתימה. אף על פי שבקומקום החשמלי נוכל לנקות אבנית לבד, בדודים מומלץ להיעזר באיש מקצוע. בנוסף תוכלו להתקין מסנן אבנית שימנע בעתיד חזרה של הבעיה. במקרים חריגים נאלץ עקב הצטברות אבנית להחליף את גוף החימום גם בעיית נזילה מהפלאנג' יכולה להיווצר עקב אבנית.

סתימה בשירותים - גם סתימה באסלה ניתנת לפעמים לתפיחה על ידי שימוש בפומפה. חומרים כימיים שונים יכולים למוסס את הסתימה אולם באופן דומה לסתימה בביוב שימוש כזה יכול לגרום נזק לצנרת עצמה. אם בכל זאת בחרתם לנסות לפתוח סתימה פשוטה בעצמכם חשוב להקפיד על כללי זהירות ובטיחות, לחבוש כפפות מתאימות במגע עם חומרים כימיים ולזכור להפסיק את זרימת המים לבית לפני שאתם פותחים את הסתימה.

צרו קשר עכשיו
052-7495099
ניתן ליצור עמנו קשר על ידי מילוי בטופס המופיע למטה  יצירת קשר
  מיסטר אינסטלטור
  055-9912088
  contact@mrplumber.co.il
  קצת עלינו
  חברת מיסטר אינסטלטור בעלת ניסיון של למעלה מ-10 שנים ומתמחה בכל עולמות האינסטלציה, איתור נזילות ושאיבות ביוב. את שירותינו אנו מעניקים ללקוחות עסקיים ופרטיים כאחד, אך יחד עם זאת אנו מעניקים שירות מיוחד למוסדות ולוועדי בתים, אשר להם צרכים מוסדיים.
  Top