פתיחת סתימות בכיור

סתימות בכיור הם יותר ממטרד - הם יכולים למעשה להוות סכנה בריאותית. לא רק הבלגן שנובע כתוצאה מכיור סתום, אלא גם מהווה גורמת להתפשטות חיידקים ועובש, מה שעלול להוביל לסכנה בריאותית. לכן חשוב לטפל בבעיה ברגע שהיא צצה, ומיסטר אינסטלטור כאן כדי לעזור.

לצוות המקצוענים המנוסים שלנו יש ניסיון של שנים בפתיחת סתימות כיורים בכל הצורות והגדלים. אנו מכירים את השיטות היעילות ביותר לשחרור סתימות בעיות, לא משנה מה גורם להם.

מהם הגורמים הנפוצים לסתימת כיור וכיצד ניתן למנוע זאת?

יש כמה דברים שיכולים לגרום לכיור להיסתם. הגורמים הנפוצים ביותר הם שומן, שיער ושאריות מזון.

1. שאריות מזון

אחד הגורמים הנפוצים ביותר שיכולים לסתום את הכיור שלכם הוא שאריות מזון. כאשר שוטפים כלים, חתיכות מזון קטנות עלולות ליפול לביוב ועם הזמן הן עלולות להצטבר ולגרום לסתימה. כדי להימנע מכך, הקפידו לגרד את כל שאריות המזון לפח לפני שטיפת הכלים.

2. משמנים ושמן

גורם נפוץ נוסף של כיורים סתומים הוא שומן. כאשר מטגנים עם שמן או מבשלים מזון שומני, שומן זה יכול להילכד במערכת הניקוז ולהתקשות עם הזמן. מה שסופו של דבר יכול לגרום לסתימה שיהיה קשה להסיר. כדי להימנע משומן לסתום מערכת הניקוז, הקפידו להשליך את שאריות השמן/שומן לפח האשפה.

4. שיער

שיער הוא סיבה שכיחה נוספת לסתימת כיורים; בעיקר כיורים בחדר המקלחת. במידה ושוטפים שיער בכיור, שיער שנשר מתנקז למערכת הניקוז ועם הזמן לגרום לסתימה כתוצאה מהצטברותו עם פסולת אחרת שהצטברה בצינור הניקוז. כדי להימנע מכך, הימנעו משטיפת שיער בכיור.

עשו זאת בעצמכם - מהם הדרכים לשחרור סתימות בכיור?

אם הכיור שלכם סתום, אל תתייאשו! ישנן מספר שיטות יעילות בהן תוכל להשתמש כדי לשחרר סתימות בכיור. להלן כמה מהנפוצים ביותר:

שימוש בפומפה

אחת הדרכים הקלות ביותר לשחרר סתימה בכיור היא באמצעות פומפה. כל שעליכם לעשות הוא להניח את הפומפה מעל הניקוז ולפמפם למשך כ-30 שניות או עד כאשר הבחנתם שהסתימה שוחררה.

שימוש בספירלה

במידה והשימוש בפומפה לא הצליח לפתוח את הסתימה, ייתכן שיהיה עליך להשתמש בספירלה. ספירלה היא חתיכת מתכת ארוכה וגמישה שניתן להחדירה לניקוז כדי לסייע בשחרור הסתימה. כדי להשתמש בספירלה, הכניסו את קצה הספירלה לניקוז ולאחר מכן סובבו את הידית בכיוון השעון עד כאשר תבחינו בשחרור הסתימה.

שימוש במים רותחים

שיטה נוספת שיכולה לסייע בשחרור סתימות בכיור היא על ידי שפיכת מים רותחים לפתח הניקוז. במידה ומדובר בסתימות קלות, המים החמים יכולים לפרק שומנים שהצטברו וגרמו לכיור להיסתם.  כאמור שיטה זו תהיה יעילה אך ורק לסתימות קלות וחלקיות שעדיין לא התפתחו לסתימה מורכבת יותר. לכן במידה והמים בכיור מתנקזים באיטיות כדאי לבצע שיטה וכך למנוע סתימות רציניות בעתיד.

שימוש בחומץ וסודה לשתייה

שימוש בסודה לשתייה וחומץ יכולים להיות יעילים בשחרור סתימות קלות. ראשית, שפכו ½ כוס סודה לשתייה לביוב ואחריה ½ כוס חומץ. התערובת תתסוס ותבעבע ובכך יכולה לסייע בהמסת הלכלוך שהצטבר וגרם לסתימה. לאחר מספר דקות, שפכו מים חמים דרך פתח ניקוז על מנת לשטוף את הפסולת שהתערובת המיסה, בתקווה שהסתימה שוחררה.

כפי שניתן להבחין, ישנן מספר שיטות יעילות בהן תוכלו להיעזר על מנת לשחרר סתימות בכיור. אבל זכרו, מניעה היא תמיד הפתרון טוב ביותר. הקפידו לשמור על הכיור נקי מפסולת כדי למנוע סתימות עתידיות. בכל מקרה של ספק, אל תהססו לקרוא לאינסטלטור מקצועי.

ניקוי סיפון – הפתרון היעיל ביותר לשחרור סתימה בכיור

נמאס לכם מכיור שנסתם כל הזמן? ובכן, ישנו פתרון פשוט שתוכלו לעשות בעצמכם - והוא ניקוי הסיפון. הסיפון הוא החלק בכיור שלך שאחראי על סינון פסולת ומונע מפסולת זו לחלחל למערכת הניקוז. עם הזמן, הסיפון יכול להיסתם משאריות מזון ולכלוך.

במידה ולא ננקה את הסיפון אחת לתקופה, הדבר יכול לגרום לריחות ביוב לא נעימים לעלות מפתח הניקוד. למרבה המזל, ניקוי הסיפון דיי קל לביצוע.

  1. ראשית, הנח דלי מים מתחת לסיפון כדי למנוע מהמים לזרום בחופשיות מתחת לכיור שלך.
  2. לאחר מכן, אחוז בחלק העליון של הסיפון ביד אחת תוך סיבוב החלק התחתון של הסיפון נגד כיוון השעון עם היד השנייה. זה ינתק את הסיפון מהכיור.
  3. ברגע שפתחתם את הניקוד - מים יתחילו לזרום החוצה במהירות. אבל אל דאגה, זו הסיבה שהנחנו דלי מתחת לסיפון.
  4. לבסוף, השתמשו במברשת או בספוג כדי לנקות שאריות לכלוך שהצטבר בסיפון. הקפד לשטוף אותו ביסודיות לפני הרכבתו  מחדש.

על ידי ביצוע השלבים הפשוטים הללו, ניתן לנקות בקלות את הסיפון של הכיור ולמנוע סתימות בעתיד.

מיסטר אינסטלטור - שירותי פתיחת סתימות כיור יעילים ומקצועיים.

אם הכיור שלכם סתום, אל תאמרו נואש! חברת מיסטר אינסטלטור כאן כדי לעזור. יש לנו את הידע והמומחיות כדי לשחרר סתימות כיור במהירות וביעילות. אנו מציעים גם מגוון רחב של שירותי אינסטלציה נוספים, כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שאנו מומחי האינסטלציה שאתם יכולים לסמוך עליהם. צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ.

יצירת קשר
צרו קשר על יד מילוי טופס יצירת הקשר המופיע מתחת. במקרים דחופים התקשרו: 052-966-8588