פתיחת סתימות בצנרת ומה ניתן לעשות כדי למנוע סתימות

פתיחת סתימות בצנרת

חת התקלות היותר שכיחות היא סתימה בצנרת המים. סתימה כזאת אף פעם לא נעימה, ועוד יותר כאשר מדובר בצנרת המים בשירותים, או במילים אחרות – בביוב. אם הסתימה חזקה ועקשנית, יש צורך להזמין איש מקצוע שיבצע פעולות לפתיחת סתימות בצנרת, תהליך שיכול להיות די פשוט לאינסטלטור המקומי ואף יותר מורכב, במקרים תעשייתיים, המתאים לאנשי מקצוע מתקדמים יותר כמו גם שירותי ביובית רציניים.

מהם הגורמים העיקריים לסתימות בצנרות הביוב?

יש מספר דברים שיכולים לגרום לסתימות, ולא כולם באשמת בעלי הבית שהסתימה אצלם:

  • בבנייני  קומות, הסתימה יכולה להיווצר אצל כל אחד מהשכנים מלמעלה. מאחר והצנרת משותפת, קורה לא פעם שהסתימה יורדת ונתקעת קומה אחת או שתיים למטה. לא נעים לומר אבל הקומות התחתונות עלולות לסבול יותר מהאחרות מסתימות. יש מקרים שמישהו בקומה מעל הזמין אינסטלטור, זה ביצע מספר פעולות לפתיחת הסתימות בצנרת המשותפת אבל הוריד את הסתימה שלב אחד מטה ולא פרק אותה לגמרי.
  • במקרים אחרים אנשים זורקים חיתולים חד פעמיים או פסולת גדולה אחרת לתוך האסלה. שוב, כיון שהצנרת משותפת, קורה לא פעם שהסתימה נתקעת בקומה נמוכה, וזה ממש לא נעים. לעיתים יש סתימה בצינור הניקוז של מכונת הכביסה, בגלל אבנית שמצטברת. זה קורה בדרך כלל במקומות שיש בהם לחץ מים נמוך יחסית המאפשר לאבנית להצטבר.

כיצד ניתן לטפל במקרים של סתימות בצנרת?

יש סתימות שניתן לפתוח בצורה פשוטה על ידי שימוש בפומפה. משיכת הסתימה בואקום למעלה ולמטה עשויה "לשבור" אותה, והיא תתפרק ותרד למטה. פעולות פתיחת סתימות בצנרת ניתן לבצע גם בעזרת מכשירים ייעודיים, אבל השימוש בהם דורש מיומנות, ולא תמיד לאנשים יש אותה. האפשרות הטובה ביותר היא להגיע לפיתרון כולל – יצירת צינור ניקוז נפרד וניתוק הקשר עם השכנים מלמעלה. הדבר אמנם לא קל ודורש תכנון מוקדם וביצוע של אנשי מקצוע בתחום, אבל בהחלט ניתן לביצוע. הדבר דורש, כמובן, גם השקעה כספית, אבל מונע צורך בביצוע פתיחת סתימה רק בגלל שכן בעייתי מלמעלה.

בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי מוסמך המעניק שירותי אינסטלציה מגוונים שיוכל להציע לכם פתרונות מקוריים נוספים ולעלות על בעיות נוספות שגרמו לסתימה מלכתחילה

התקשרו עכשיו לאינסטלטור
יצירת קשר
צרו קשר על יד מילוי טופס יצירת הקשר המופיע מתחת. במקרים דחופים התקשרו: 052-966-8588