מידע שימושי על גילוי נזילות

גילוי נזילות

אחת מהבעיות הנפוצות בצנרת, ובמיוחד אם במבנה קיימת אינסטלציה ישנה, היא בעיית הנזילות. איתור נזילות איננה מלאכה קלה בכלל ודורשת מיומנות מקצועית גבוהה ואמינות רבה. לפיכך כדאי ואפילו מומלץ להשתמש בשירותיו של אינסטלטור מקצועי לאיתור הנזילה או הנזילות וביצוע התיקון הדרוש במהירות, במקצועיות וביעילות.

כיצד יודעים שיש נזילה?

האמת היא שבמרבית המקרים די קשה לדעת. לעיתים קרובות אדם יודע שיש לו נזילה בבית רק כשהשכן מלמטה בא בתלונות על הנזילה. מי שגר בקומה ראשונה יכול לבדוק מדי פעם את התקרה באזור שבו עוברת הצנרת שלו. אם יש רטיבות, עובש וריח טחב – משמע שיש נזילה, וכדאי להזמין איש מקצוע – אינסטלטור ברוב המקרים – לבצע איתור וגילוי נזילות.

החלק היותר קשה הוא בבתים צמודי קרקע. אבל גם שם, עין בוחנת יכולה לראות בעיות. במוקדם או במאוחר נוצרת רטיבות והיא מתפשטת על הקירות. מומלץ מאד להכיר את המיקום של הצנרת בבית, כך קל יותר לעמוד על קיומה של בעיה מוקדם יחסית, הרבה לפני שהיא מתפשטת הלאה.

ישנם אנשי מקצוע רבים, המתמחים באיתור וטיפול בנזילות. ישנו כיום מכשור מיוחד ומתוחכם המסייע בתהליכי איתור וגילוי הנזילות ומאפשר לזהות בדיוק את מקום הנזילה ולאבחן את החומרה שלה. החשיבות של המכשירים הללו היא כפולה: ראשית, אבחון מדויק של מקום הנזילה חוסך זמן רב, שלא לדבר על הבלגאן הנלווה לחפירות. כך חושף האינסטלטור בדיוק את קטע הצינור הרלוונטי ומתקן אותו. מובן מאליו שהדבר חוסך גם כסף רב. שנית, מניעת נזקים, רעש ולכלוך בבית הלקוח; תהליך שמשאיר לכולנו משימות ניקוי נוספות.

מה חשוב לדעת?

למרות העובדה שניתן ליישם את תהליך איתור הנזילות בצורה מדויקת יחסית, מאד מומלץ לחשוב על תיקון או החלפה של כל הצינור המדובר, במיוחד אם מדובר על צנרת מהסוג הישן יותר. הסיבה פשוטה – החלפה או תיקון של קטע אחד תיצור לחץ על קטעים אחרים בצינור ותגרום לפיצוצים נוספים. לכן, כדי לחסוך כסף בעתיד כדי לפתור את הבעיה במלואה, בהקדם. שנית, כדאי מאד להזמין מומחה לאיתור נזילות ולא סתם חאפר, שעלול לגרום בעיות יותר מאשר לפתור אותן.

התקשרו עכשיו לאינסטלטור
יצירת קשר
צרו קשר על יד מילוי טופס יצירת הקשר המופיע מתחת. במקרים דחופים התקשרו: 052-966-8588