ההבדל בין פתיחת סתימות קלות לחמורות

ההבדל בין פתיחת סתימות קלות לחמורות

לא רק בעלי דירות ישנות עם צנרת שחוקה נאלצים לבצע פתיחת סתימות מעת לעת, אלא גם בדירות חדשות, שכן פתיחת סתימות ביוב נדרשת גם כאשר מצב הצנרת איננו תקין וגם עקב שימוש לא נכון בצנרת הביתית. ולמרות זאת, ישנו הבדל ברור בין אופי הטיפול בפתיחת סתימות ביוב קלות לבין החמורות יותר אשר דורשות בוודאות טיפול מקצועי באמצעות משאית ביובית.

מדוע הצנרת נסתמת?

חשוב להבין כי הצנרת הביתית שלנו מורכבת ממערך צינורות בקוטרים ואורכים שונים אשר מתבלים עם הזמן ונרקבים. הדבר מתבטא במיוחד בדירות ישנות יותר אשר בהן הצנרת המותקנת מורכבת מצינורות שלא היו מקבלים את אישור תו התקן לו היו מותקנים כיום. חשוב להבין כי גם הצנרת החדישה ביותר תיסתם עקב שימוש לא נכון. דוגמא לכך הינה ה-"מציאות" אותן מוצאים אינסטלטורים רבים בניסיון לבצע פתיחת סתימות ביוב גם בדירות חדשות כגון חיתולים או תחבושות היגייניות אשר עלולים לגרום לסתימות ביוב.

סתימות קלות

באופן עקרוני, ככל שמוקד הסתימה קרוב יותר אל הפתח החיצוני של הצנרת כך יותר קל לטפל בה, כך שלעיתים ניתן לבצע פתיחת סתימות לבד ללא עזרה מאיש מקצוע. דוגמא מצוינת לסתימה שניתן להתגבר עליה לבד היא ניקוז וניקוי הסיפון, פעולה אשר בדר"כ מסתיימת בהצלחה.

ראו הוזהרתם – גם כאשר נדמה לכם שמדובר במקרה של סתימת צנרת קלה, מומלץ לא להפעיל כוח או להגדיל ראש יתר על המידה שכן ניסיון לטפל בבעיה קלה עלול להסתיים בגרימת נזק גדול יותר בהרבה והוצאות כספיות מיותרות בעקבותיו.

סתימות חמורות

כאשר תתקלו בסתימה כבר תבינו לבד האם היא חמורה או לא. הריח האופייני וחוסר ההצלחה לפתוח את הסתימה לבד הופכים אותה לעניין שיש להשאיר לאנשי המקצוע אשר יטפלו בה באמצעות משאית ביובית  ויפה שעה אחת קודם. סתימות חמורות בצנרת הינן סתימות באזורים מרוחקים יותר של הצנרת הביתית ויש להפעיל שיקול דעת וידע מעשי ומקצועי מהיכן לגשת לפתיחתה תוך גרימת נזק נוסף מינימאלי.

סיכום

פתיחת סתימות ביוב עלולה להידרש בכל דירה באשר היא עקב צנרת ישנה או שימוש לקוי בה. רצוי בטרם פעולה עצמית כלשהי להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי ולא להסתבך עם פעולת פתיחת סתימות אשר עלולה לגרום נזק בעקבות טיפול שאיננו נכון.

חברת מיסטר אינסטלטור ערוכה וזמינה 24 שעות ביממה על מנת לספק עבורכם שירות אמין ואישי בכל בעיה של סתימות ביוב קלות וחמורות אשר דורשות התערבות של שירותי אינסטלציה מקצועיים.

התקשרו עכשיו לאינסטלטור
יצירת קשר
צרו קשר על יד מילוי טופס יצירת הקשר המופיע מתחת. במקרים דחופים התקשרו: 054-440-0284