איתור נזילות ושמירה על הבית

אחת הבעיות המטרידות ביותר שניתן להעלות על הדעת היא רטיבות מצטברת מתחת למרצפות או על קירות הבית – פנימה וחוצה. הבעיה העיקרית בנושא היא שקשה לעלות באופן מדויק על מקור הרטיבות מצד אחד ומצד שני ברור שהמצב אינו יכול להימשך מאחר ונזקי הרטיבות אינם מסתכמים ברטיבות גרידא אלא אף בקילוף והחלשת הקיר (יכול לגרום להתמוטטות), עובש, טחב ופטריות רעילות שנגרמות מכך וכן הלאה. מעבר לנזקים האסתטיים שהיא גורמת, היא עלולה לפגום ביציבות המבנה מצד אחד ולגרום נזקים ממשיים לדיירי הבית מצד שני. ואולם נכון להיום ישנן שיטות מתקדמות בתחום. איתור נזילות מבוצע בשיטות מתקדמות, כולל על ידי מצלמה מיוחדת היודעת להתמקד בצורה מדויקת על האזור שבו מתרחשת הנזילה. ההתמקדות הזו מסייעת בצמצום הבלגאן שנוצר בזמן התיקון וכמובן – מקצרת משמעותית את זמן התיקון לרבות מניעת הרס ולכלוך הנגרמים כתוצאה מטיפול לא מקצועי או ללא הכלים המתקדמים במקור הנזילה.

מהי המשמעות, אם כן, של איתור נזילות מדויק?

השיטה היחידה לתיקון נזילות הייתה בעבר ועודנה גם כיום ביצוע חפירות ו\או שבירת קירות \ רצפות וכדומה. אם הנזילה מתרחשת מתחת למרצפות, מה שנכון בדרך כלל, מתעורר הצורך להסיר את המרצפות, להגיע לנקודה הבעייתית ולפתור את בעיית הנזילה באמצעות כלי אינסטלציה מסויימים. בעבר היה נהוג לזהות את המקום המשוער בו מתרחשת הנזילה ולהתחיל לחפור. מטבע הדברים אירעו לא מעט שגיאות בשל כך: ראשית – חפירה מיותרת במקום שבו לא היו נזילות, מה שהאריך את משך זמן העבודה והגדיל את הבלגאן, הלכלוך וההרס.

שנית – לא פעם התברר שהייתה יותר מנזילה אחת, וכשהדבר התברר היה צורך לחפור שוב. מיותר לומר שככל שהעבודה התארכה, גדלו גם ההוצאות.

איתור נזילות המבוצע באופן מדויק, כפי שיודעות לעשות חברות אינסטלציה איכותיות כמו מיסטר אינסטלטור בבאר שבע, מגלה את המיקום המדויק של הנזילה וכן אם ישנן יותר מנזילה אחת. כך ניתן להתמקד אך ורק באזור הפגוע מצד אחד, ולתקן על הדרך נזילות במקומות אחרים, אם הן מתקיימות באמצעות מכשור אלקטרוני מתקדם המונע נזקים, רעש, לכלוך ואבק.

אופי הצנרת וסוג התיקון

נכון להיום בנויה הצנרת הביתית – כמו גם צנרת בבנייני ציבור ובכל מקום אחר – מחומרים בעלי מאפיינים כגון: עמידות גבוהה מצד אחד והיכולת לטפל בקטעי צנרת בודדים מצד שני. ואולם, נכון להיום ישנם עדיין מבנים שבהם הצנרת ישנה מאד והדבר הכמעט יחיד שאפשר לעשות הוא להחליף את כל הצנרת או לפחות קטעים עיקריים ממנה. איתור נזילות בצנרת כזאת הוא אפשרי, ואכן מבצעים אותו, אבל התיקון אורך זמן רב יותר, עם כל ההשלכות של העניין.

אם דיירי הבית מרגישים שישנה רטיבות במקום מסוים או נזילה, מומלץ מאד לנקוט פעולה באופן מיידי ולהזמין אינסטלטור מומחה לטיפול בבעיה בעודנה בחיתוליה. נזילות לא נעלמות – הטבע שלהן הוא שהן רק מתגברות ומרחיבות את היקף הנזק. איתור הנזילה חייב להתבצע כמה שיותר מוקדם, אחרת קשה יותר לטפל בה וגם הנזקים המשניים הם רבים יותר; מיותר לציין שטיפול מוקדם בנזילה חוסך הון תועפות ויכול למנוע החלפת כלל הצנרת הביתית.

צרו קשר עכשיו
052-7495099
ניתן ליצור עמנו קשר על ידי מילוי בטופס המופיע למטה  יצירת קשר
  מיסטר אינסטלטור
  055-9912088
  contact@mrplumber.co.il
  קצת עלינו
  חברת מיסטר אינסטלטור בעלת ניסיון של למעלה מ-10 שנים ומתמחה בכל עולמות האינסטלציה, איתור נזילות ושאיבות ביוב. את שירותינו אנו מעניקים ללקוחות עסקיים ופרטיים כאחד, אך יחד עם זאת אנו מעניקים שירות מיוחד למוסדות ולוועדי בתים, אשר להם צרכים מוסדיים.
  Top